GELENEKSEL KERMESİMİZ AÇILDI

  Derneğimiz İhtiyaç Sahipleri Yararına Kermesi'nin başlaması dolayısıyla bir açılış töreni gerçekleştirdi. Açılış törenine Yeşilyurt Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Güner, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa sayın Anesiad Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, Yetimler Kervanı dernek başkanı İhsan Çolak, Vuslat Tv. Genel Yayın Müdürü Fahri Memur ve çok sayıda misafir katıldı.

          Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası yanında düzenlenen kermesin açılış programı Kur'an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Meşale Derneği Başkanımız Tamer Çalhan, "Kardeşliğin pekişmesi, yardımlaşma-dayanışma hassasiyetinin artması; maddi ve manevi güzelliklerin ortaya çıkması adına kermesimizin hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

          Kermesin dernek gönüllülerinin çabalarıyla düzenlendiğini kaydeden Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Tamer Çalhan açıklamasında; "Kermesimizin gelirini de yine kardeşlik duygusu içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kermes faaliyetiyle gözettiğimiz hedef; yardım duygusunun gelişmesi, derneğimiz gönüllülerinin kendi imkanlarıyla kendi çabalarıyla ve sivil duruşunu muhafaza ederek kendi faaliyetlerini, çalışmalarını sürdürmesi, devam ettirmesidir.

           Kadınıyla-erkeğiyle, çocuk genç ve yaşlısıyla her bir gönüllümüz, komisyon üyelerimiz çalışıp işbirliği yaparak dayanışma içerisinde sağ olsunlar üzerlerine düşen sorumluğunu yerine getirerek bugün bu kermes çalışmasını ortaya koydular.

           Böyle bir dayanışma ve çaba içerisine girmek her millete nasip olmaz. Bu yönüyle de Rabbimize Hamd ediyoruz. Diğer bir husus da bizim paylaşarak ve dayanışarak kardeşçe birlikte yaşamak için bir fedakarlık ortaya koymamız gerektiğine inanıyoruz. Haliyle kardeşlik diyoruz, dayanışma, paylaşma, birlikte yaşama diyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle kermesimize katkı sunan, emek veren gönüldaşlarımıza ve bundan sonra da katkı sunacak arkadaşlarımıza ve hassaten de gelip kermes sürecinde desteklerini verecek hemşerilerimize teşekkür ediyoruz."

          Daha sonra İmam-Hatip Hocamız Abdulkadir Ateş tarafından dua yapıldı. Duadan sonra açılış kurdelesi kesilerek kermes gezildi.

Paylaş: