AÖB Malatya Şubesi, İstanbul Beşiktaş ve Kayseri'deki hain saldırıları lanetlemek için Basın Açıklaması

Malatya Anadolu Öğrenci Birliği, İstanbul Beşiktaş ve Kayseri'deki hain saldırıları lanetlemek için bugün üniversite Mediko önünde basın açıklaması düzenledi. 

Düzenlenen basın açıklaması sonrasında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla broşürler dağıtıldı.

Bismillahirrahmanirrahim
Velâ tehinû velâ tahzenû veentumu-l-a’levne in kuntum mu/minîn
‘Üzülmeyin, gevşemeyin inanıyorsanız galip gelecek olan sizlersiniz’ buyuruyor Allah’u Teala yüce Kitabında.
Son zamanlarda yaşanan terör olayları, kahpece ve kalleşçe saldırılar tüm milletimizi derinden yaralamış ve terörün alçak yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur...
Terör kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur, bu suçu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir.Terörizm ile teröristlerin hedefi insanlık, kardeşlik, millet, ortak gelecek ve birlikte yaşama iradesidir.Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C'den gelsin, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vereceğiz.
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in; Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilâl uğruna yâ Rab, ne güneşler batıyor! Sözleriyle övdüğü kahraman evlatlarımızdan Şehit olanlara Cenabı Mevladan Rahmet Yaralılara acil şifalar diliyorum. Başta kederli aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı ve sabrı cemiller diliyorum.

Paylaş: