ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ 4.BÖLGE SONUÇ BİLDİRGESİ

Malatya Meşale Derneğinde 18-19 Mart tarihleri arasında düzenlediğimiz 'UMUT VE KAYGI ARASINDA GELECEK' başlığı adı altında 

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ 4.BÖLGE(MALATYA-VAN) KAMPI Sonuç Bildirisi ile sona erdi. Düzenlenen bu kampın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor emeği geçen ve ağırlamaktan onur duyduğumuz Malatya ve Van bölgelerinin 15 farklı illerinden gelen öğrenci ve hocalarımızdan ve konuklarımızdan Allah razı olsun. 
ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ 4.BÖLGE SONUÇ BİLDİRGESİ

Şimdi nöbet değişimi!

Geleceğin inşasında gençlerin önemli bir rol üstlenildiğini daha önce bu topraklarda Çanakkale Zaferi ile bizatihi yaşayarak tecrübe ve tanıklık ettik. İstiklal Marşının Korkma! diye başlayan vurgusunun Peygamberin Ebubekir ile hicreti esnasında Peygamberin Ebubekir’e; “Korkma, Allah bizimle!” hitabından esinlendiği söylenir. Geleceği, “korkma” düsturuna kulak verip harekete geçen, geleceğe umutla bakan gençlerin şekillendireceği aşikardır. Ve korkmayın, gelecek bizimdir, Allah bizimledir…

Anadolu’nun yeni bir medeniyet ile mayalanmasında gençlerin alacağı inisiyatif, kuşanacağı sorumluluk ile bu coğrafyada 15 Temmuz’da yaşanan işgal girişiminde gençler rüştünü ispatlamıştır. 28 Şubatı yaşayan ağabeylerimizin mücadelesine karşılık şimdiki gençlerin de artık yaşayarak tarihe tanıklık ettikleri ve anlatabilecekleri onurlu bir hikâyeleri var, 15 Temmuz!

70 il ve 103 Üniversitede Anadolu Öğrenci Birliği olarak bizler varız! Bu coğrafyayı asla yalnız bırakmayacağız. Bizim yürüyüşümüz Hz. Adem ile başladı, Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve Hacer ile devam etti. Ve bu yürüyüşümüz Hz. Muhammed ile zirve yapan bir yürüyüştür. Kampımızdaki her çalıştay sonrası yinelenen bir anlayışla depoladığımız umudu kampüslerimize taşımak için söz veriyoruz.

Bu ülkenin gençleri olarak, umut ve kaygı arasında geleceği belirleyecek olan bizleriz. Biliyoruz ki, davası ve derdi olan, insanlığa söyleyecek sözü olan, ortak bir şuur ve birliktelik hukuku çerçevesinde yekvücut olmuş farklılıkları zenginlik olarak gören şahsiyet sahibi insanlar geleceği inşa ederler.

Yaşadığımız kriz ve işgal girişimlerini geride bırakarak adanmış bir birey olarak sorumluluklarımızı biliyor ve bu bilinçle yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sırtladığımız davanın bilinciyle, yeni bir dert, yeni bir sevda, yeni bir ruh ve yeni bir yürüyüş ile bizler hedefimize yürümeye kararlıyız. Bu menzile yürürken heybemizde gayret ile gemileri yakabilecek Tarık Bin Ziyad’ın cesaretini, fedakârlığını ve umudunu taşıyoruz.

Tüm kaygılarımızı gidermek ve büyük bir umutla yeniden yola koyulmak için ahdi misakımızı tazeledik. Ve inanıyoruz ki bu umutlarımız boşa çıkmayacaktır. Arzın imarı ve neslin ıslahı için şiddetsiz direnişimiz ilelebet devam edecektir.

Anadolu Öğrenci Birliği Sonuç Bildirgesi.

Paylaş: