16 NİSAN REFERANDUMU İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİMİZİ AZİZ MİLLETİMİZLE PAYLAŞMAK İSTİYORTUZ

16 NİSAN REFERANDUMU İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİMİZİ AZİZ MİLLETİMİZLE PAYLAŞMAK İSTİYORTUZ

16 Nisanda yapılacak olan Anayasa değişikliği oylamasının Ülkemiz ve bütün insanlığa umut ve kardeşliği tesis için bir adım olmasını diliyoruz.

1982 Anayasası bir darbe anayasası ve hiçbir toplumsal talebi göz önüne almadan hazırlanmış. Vesayeti ve bürokratik oligarşiyi kutsayan bir metindir. Bu gün yaşamakta olduğumuz bütün krizlerin ve temel sorunların sebebi 1982 anayasasının ruhunda var olan VESAYET ve DARBE anlayışıdır. Ebetteki bu gün yapılması gereken tümü ile bir anayasa değişikliği ve toplumun beklentilerini karşılayacak, bütün kazanımlarını koruyacak bir anayasadır. Bu 18 maddelik anayasa değişikliğinin yapılacak olan SİVİL ve GENİŞ kapsamlı Anayasaya giden yolda en büyük adım olmasını temenni ediyoruz. Ve bu çalışmayı anlamlı bulduğumuzu ifade etmek istiyor, 16 Nisanda yapılacak olan Referandumda Tercihimiz EVET olacaktır.

Yerel ve ulusal bütün vesayet odaklarının pervasızca bizlere saldırdığı ve 15 temmuzda bu vatanın sahiplerinin canları ve kanları ile korudukları Ülkemizde bir daha kaos ve darbe girişimlerinin olmaması için EVET diyoruz.

Malazgirt’te, Kosova’da, Mohaç’ta, Çanakkale’de ve 15 Temmuzda dize getirilemeyen bu Necip milleti siyasi ve ekonomik oyunlarla vesayet altına almaya çalışanlara karşı EVET diyoruz.

Darbe ve darbeci kavramı ile ilk kez 1876 da karşılaştık. 1960 ta, 1980 de masum canlar dar ağaçlarına çekildi, 28 Şubatın yaraları daha yeni yeni sarılıyor. Bu milletin kendi özüne dönmesini hazmedemeyen hainler, sinsi oyunları ile en son 15 Temmuz da kaos oluşturdular; Egemen güçlerin kurdukları kukla sistemler ile Ülkemizde ki siyasi düzeni kendi emellerine göre şekillendirmesinler diye EVET diyoruz.

Ülke olarak kendi anayasamızı, kendi yönetim şeklimizi belirleyecek ve yapacak güç ve kudretteyiz. Bu ilhamı da sömürgeci batıdan değil kendi Tarihimiz ve medeniyetimizin Kadim değerlerinden alarak yapmalıyız. Biz ithal vesayetçi sistemlerin zilletli altında devşirme anayasal metinlerle değil değerlerimizle ve inancımızla yaptığımız anayasal metinlerle yönetilmek istiyoruz.

Bu duygularla 16 Nisan Referandumuna Evet diyor. Çıkacak olan sonucun bize ve bütün İslam coğrafyasına umut olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederiz.

MEŞALE DERNEĞİ

Paylaş: