Tamer Çalhan, Güven Tazeledi..

Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dernek binasında yapılan genel kurul toplantısına dernek üyeleri katıldı. Genel kurul divan başkanı ve üyelerinin belirlenmesinin ardından faaliyet ve mali raporları okunarak oy birliği ile onaylandı. Yapılan oylama ile mevcut başkan Tamer Çalhan yeniden Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlığına seçildi.

“BU CAMİA BÜYÜK BİR CAMİA”

Yapılan seçimin ardından konuşan Çalhan, bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür etti. Dernek çalışmasının her kademesinde olan herkesin onurlu bir duruşu olduğunu kaydeden Çalhan, “sorumluluk duygusu bizim sahip olduğumuz, şükredeceğimiz, şerefle karşılayacağımız bir duygu. Yani burada şunu demek istiyorum, bu işin yönetimi ne kadar şerefliyse,  her kademesinde bulunmakta o derece onurludur. Haliyle bize düşen bir çabadır, bir gayrettir. Bir yerlerde bulunmak, bir yerlere kavuşmaktan ziyade, önemli olan yolunda olmaktır, bu mücadeleyi sürdürmektir. Bu camia büyük bir camia. Geleneği olan, müktesebatı olan, ilkeleri olan bir camia. Maddi bir şeyin peşinde değil, kendinden bir şey katarak, fedakârlık ederek ıslahı, ihyayı toplumuna almakla birlikte, şehrin, ülkenin imarı ve inşası noktasında bir çaba içerisindedir” dedi

“GÖNLÜMÜZDE KAPIMIZDA AÇIKTIR”

İnsanlığın infak edildiği bir dönemde daha fazla çalışmaları gerektiğinin altını çizen Çalhan, “Bu yönüyle bağrını, gönlünü, merhametini, şefkatini insanlığa açmış bir gelenek ve bir duruş olarak dün çalışan arkadaşlarımızla bugün çalışabilecek arkadaşlarımızla yarın katkı sunacak arkadaşlara gönlümüzde kapımızda açıktır. Hatta öyle bir gönlümüzü açtık ki insanlık adına, adalet adına, barış adına, huzur adına katkı sunacak, insanlığın imarı inşası noktasında destek verecek değişik kesimlere gönlümüzü açtık. Kendimiz bu hususta elimizden geleni yapmakla birlikte yapabilme niyetinde, azminde olan taş taş üzerinde koyandan Allah razı olsun. Dediğimiz gibi hayır teşebbüsünü ve niyetini destekleriz. İşte böyle bir yürüyüşümüz var, böyle bir geleneğimiz var bu yürüyüşümüzü Allah mübarek kılsın” şeklinde konuştu.

Paylaş: